Naptár

Nah megint kezdődik a naptár mizériám. Tavaly ugye felszámoltam a Filofaxomat és évközben a kis keskeny, horizontálisan elhelyezett naptárt kezdtem el használni, címrészébe csak a fontosabb neveket és telefonszámokat írtam fel. Csakhogy azóta lett mobiltelefonom (későnérő típus vagyok), s a legtöbb telefonszám abban szerepel. Na meg egy kockásfüzetem is, ami általános noteszként szolgál. Van egy új spirálfüzetes naptáram is, 2004-es, ami akár fel is válthatná a kockásfüzetet, mert elég nagy, hogy sok minden beleférjen. Egyetlen baja, hogy nincs címjegyzéke. Van egy kisnaptáram is, aminek meg a méretével van bajom… nevezetesen, hogy kicsi.
Ugyanakkor meg jó lenne egy csomó mindent elektronikusan tárolni… Csakhogy legalább három számítógépet szoktam használni (egyet ugye a gyárban, meg van kettő otthon is, ahol meg nincs internet).
Ezek annyira jó látszatproblémák, hogy sokkal jobban el lehet rajtuk szarakodni, mint mondjuk azon, hogy értelmes postot írjak, összefoglaljam az évemet, fogadalmakat tegyek vagy éppen leírjam miket tervezek erre az évre. A naptárprobléma nagyon is szépen feledteti minden ez irányú áltörekvésemet.

Hasonlók

1 Comment