Még az egyik szüléselőkészítő előadáson, ahol már a csecsemőgondozásról, szoptatásról volt szó valaki a közönségből megkérdezte az ott szakértőként jelen lévő védőnőt, hogy mégis melyik pelenkát ajánlja. Mert hogy annyi féle van. Ő meg azt mondta, hogy ez egyéntől függ. Van akinek ez jön be, van akinek az. A kórházban napi 3 liberót adtak, ezt tudtam előre, hát itthonra egy kezdőcsomag Huggies-t vettem, amiből kaptunk is még, sőt volt nálunk Pampers is, szóval elég széles palettán sikerült kísérleteznünk. Persze mindegyikből az újszülöttet használtuk eddig, a 2-4 v. 5 kg-ig szólót. A kórházi Liberóval, amiből pár darabot haza is hoztam, mert volt maradék, nem volt gond. A Pampers nem igazán jött be. A Huggiest hamar kicsinek ítéltem. A Liberóval meg előfordultak balesetek a múlt héten. Kijött belőle ez meg az. Főleg az. Ami eléggé ciki volt, de legalábbis sok mosással, átöltöztetéssel, ágyhúzással járt. Igazából úgy hiszem az volt a fő gond, hogy a Babszem rengeteget mozog, rugdalózik, tekereg és kilazultak a pántok, bár elvileg az összes ilyen pelenka fogja és mindent magába szív, valahogy nem dolozott a nedvzáró mag elég gyorsan, s a 2 réteg ruha se mindig fogta meg a székletet. Az újszülött pelenkák elfogytak tegnapelőtt, most már a következő méretnél tartunk, mert abból és Liberósból van egy nagy csomag (3-6kg). Az első darabbal előfordult még gond, de azóta semmi. Ennek ellenére ebből a méretből is beszerzek kisebb csomagban más márkákat, hogy teszteljünk. Aztán a végén lehet, hogy a DM saját márkája lesz a legjobb?
1 Comment
nekem a babylove (DM) jött be a legjobban, abból eddig még semmi nem folyt ki a többivel ellentétben, szóval csak ajánlani tudom