Ismét eljött az a nap, amikor megérkezik az IKEA katalógus. Már délután benn a belvárosban láttam, hogy hordják ki őket, nagyon bátran a feltúrt Október 6. utcán, s itthon is benne volt a postaládánkba egy. Mivel az elmúlt években mindig megkaptuk, hogy sokat jártunk az áruházba, vásárolgattunk kisebb-nagyobb dolgokat (elsősorban nem a bútoraikat szeretjük, hanem a kiegészítőket, meg most éppen az ágyneműjeiket), feltűnt pár dolog. Az új katalógusból hiányoznak az új, meghökkentő designnal rendelkező termékek. Mintha kicsit kevesebb lenne az újdonság: legalábbis a minket most érdeklő dolgokban (Babszemnek szeretnénk új ágyat, már nem igazán szeret a kiságyában aludni). Valamint kimaradtak a tavaly még nagyon menőnek beharangozott dolgok, például a kis-helyen-az-előszobában-is-laptopozhatsz-a -cipősszekrény-tetején féle megoldások. Na és a sok műanyag cucc és a túl élénk színek is kezdenek tünedezni. S igen a globalizáció jegyében a húgomék stockholmi lakásának majd minden bútora, kiegészítője ismerős volt, ha nemaz IKEÁból, akkor a JYSKből.
A nagy svéd összeesküvés elmélet
Szombaton pénzt költöttünk. Először is a helyi kínai áruházba (lánykori nevén Skála) vonultunk családilag, hogy műanyag szandált vegyünk a horvát tengerpartra. Aztán még egy csomó minden került a kosarunkba, míg Babszem fel és alá rohangászott a ruhaállványok között. Délután meg elmentünk az IKEÁba és vettünk a gyereknek fellépőt, hogy most már tudjon egyedül is kezet mosni a fürdőszobai mosdónál. Meg magunknak nyári takarót végre. Amit mi igazából egész évben tudunk használni, hála a távfűtésnek. Este mikor hazajöttünk ráébredtem a nagy Svéd összeesküvésre. A takaróra, ami 150×200 centis egyetlen ágyneműhuzatunk se jó. Mindegyik kisebb, pedig még német garnitúrám is volt, amit a nagymamámtól örököltem, de még azok is ennél kisebb paplanokra készültek . Kénytelen vagy tehát az IKEAban megvenni a paplanhuzatot is. Csakhogy az ottani készletben lévő párnahuzatok meg a mienknél jóval kisebb párnákra készültek, tehát akkor meg ott kell megvenni a párnákat is. Vagy két garnitúra huzatból lesz egy: fej alá hagyományos, takaróra meg az ikeás. Szóval, ahogy a párom is mondta, hiába vettük meg a svédeknél 2000 forinttal olcsóbban a nyári takarónkat, mint a skálában láttuk, összességében nem spóroltunk.
Bár a takaró tényleg pöpec. Végül behúztam egy hagyományos kreppbe, kicsit gyűrődik a széle, de hát úgyis elég nagy, szóval nem zavaró. Viszont nincs melegem alatta. Nekem ugyanis télen-nyáron kell takaró. Most meg ugye van légkondi, 24 fokban alszunk, azaz kényelmesen, kihasználjuka nyári takarót. Mivel télen is kb. ennyiben alszunk, nem is kell másik paplan. De régebben inkább meztelenül aludtam és paplanhuzattal, lepedővel takaróztam a nagy nyarakban, de valami kellett rám.