Úgy voltam vele, hogy az elsőt még megvettem. Elolvastam a többit is, de egyre inkább erőltetettnek, hatásvadásznak stb. éreztem. Nem hiszem, hogy kimagasló. Csak népszerű. Vannak benne jó részek, ötletes, de többezer jó gyerekregény van, magyarul is. Egyik kolleginával megbeszéltük, hogy ez az 5. kötet nagyon olyannak tűnik, amelyiket csupán a mindenféle nyomásnak engedve írt meg J.K. Rowling, s beletett sok mindent, amitől szülőknek, gyerekeknek felállhat a haja, csupán azért, hogy ne követeljék tőle a követekzőt és sürgessék a 6. rész miatt. Mindenesetre van kéznél angolul 2 kiadás is (egyébként kivételesen az amerikai borítója jobb mint az angol), de nem vonz a dolog. Megvárom, míg megjelenik magyarul, aztán kölcsönkérem és elolvasom.