Ma reggel fél kilenckor még mindig működött mindkét mozgólépcső a kékmetró vonalána Deákon. Ez azért nagy dolog, mert többnyire 8 óra 15 perckor legkésőbb az egyiket leállítják. Ezért aztán sose bírtam megérteni azokat, akik fel vannak háborodva, hogy az ember nem áll jobb oldalra és engedi el a sietőket, amikor fél kilenckor egyszerre érkezik meg a két irányból a szerelvény a Deák térre és a tömeg megindul az egyszem mozgólépcső felé így is öt percig tart feljutni a tetejére, mi lenne, ha mindenki balra állna.