Ismerd meg Pestet

Tegnap este sikeresen elkavarodtam lakásnézés közben. Rossz felől közelítettem meg a helyszínt, de gondoltam sebaj, majd gyaloglok egy nagyot, elvégre az 58-astól nincs messze a 16-os számú ház. Csakhogy az utcának csupán egyik oldalán volt számozás, az is egyesével, plusz hatalmas raktárak, ráadásul az idő is kezdett hideg szelesre fordulni aztán meg elfogyott az utca, pedig csak 54-nél tartottam tíz perc gyaloglás után is. Na, gondoltam keresek egy forgalmasabb utat, hátha tömegközlekedés is akad arra. Világosabb helyen jól megtanulmányoztam a térképet és akkor már világossá vált, hogy hát sikerült a nagyon rossz utirányt választanom, pedig sokkal jobb, egyszerűbb, rövidebb is lehetett volna, 15 percre az előző megtekintett lakástól. Így a kettő között eltelt vagy egy óra. Találtam buszt, majd jött maga a jármű is és félóra késéssel felhívtam a tulajt, hogy nem baj-e ha most mennék mert elkavarodtam, de már 5 percre vagyok tőle. Nem volt baj.
Jah és ma Kázmér nap van. Bár még nem kell ünnepelnünk, de jó megjegyezni. Valahogy majd úgy kell időzíteni a dolgokat, hogy ne legyen közel egymáshoz névnap és szülinap.

Hasonlók