Közleked okosan

Nem vagyok gyakorló sofőr, pláne nem hatalmas autókon, de vazze azok az emberek miért kapják a jogosítványokat? Ismerik egyáltalán a KRESZt? A Táblákat? Tudják milyen magas autót vezetnek? Igen a kedvencem a vasúti sinek alá való beragadás. Gondolják, hülyeségből van kint a tábla meg a mérőléc? Hogy x méteren felül ne menjenek tovább? Mert nem férnek be a híd alá? Hányszor fordul elő ilyen a Hungárián, meg felénk a Liget térnél (kedvencem, amikor hetekig a járdán hevert a mérő, ugyanis valami nagyokos magával rántotta), például a múlt héten is tolatnia kellett egy pótkocsis hatalmas kék kamionnak.
De térjünk rá a ma reggelre.
Valami gond lehetett a villamosokkal, mert amikor kiértünk a megállóba egymás után jöttek, szinte feltorlódtak. Gondoltam de jó, akkor legalább az én irányomba menni fog minden, úgy látszik a hiba elhárult, most indult be megint a közlekedés. Valóban a villamos ment is mint a karikacsapás. Aztán az Éles sarok után, a vasúti átjáró előtt nagy csattanás, fékezés. Egy hulye teherautósofőr magas szállítmánnyal besasszézott szépen a híd alá, valami hatalmas fém izét szállítva, ami persze leesett és elszakította a villamosvezetéket. Úgyhogy torlódás az Őrs felől, mert először az autósok nem álltak meg segíteni, aztán meg a teherautósok elpaterolták az útból a leesett cuccot, viszont a helyszínlelés vagy mi miatt a teherkocsi meg szépen maradt az úttest közepén. Nem is beszélve a kanyarban álló villamosunkról, amiről leszálltunk és átgyalogoltunk a buszmegállóba.
Igazából alig 10 percet késtem így, de sikerült megint jól el elmélkednem az emberi hülyeségről.
És még az utóbbi napok irói blokkja is feloldódott.

Hasonlók

1 Comment