Esti mesék

Eleinte ugye voltak az énekek, meg a versek (Lencsilány, Altató, Zenekar stb.), aztán jött hozzá a napi összefoglaló. Majd különböző témájú mesék, néha könyveket kellett saját szavaimmal elmondani, felsorolni, jellemzéssel a törpöket, meg elsorolni, hogy kinek milyen színű haja van a családban stb.

Pénteken Babszem észrevette, hogy az ablakából látszik az egyik ház tetején egy hangosbemondó. Azt mondtam neki, hogy valószínűleg valami gyáré és eljátszottam, hogy a hangosbemondó amolyan komcsi gyáras stílusban* végignavigálja a napjukon az embereket: mikor szabad WCre menniük, hogy gond van a szalaggal, mi lesz az ebéd (csupa klasszik menzakaja:)  és hogy jön látogatóba a miniszter.  Az utóbbi nap leírása a kedvence, azt kell most esténként elmondanom, mintha hangosbemondó lennék. Eleinte rám hagyta hogy én találjam ki mi lesz a menü amikor a nagy ember jön, de most már ő is javaslatot tett. Szerinte az ünnepi menzakaja: Paradicsomleves nokedlivel, krumplipüré hússal (eleinte párolt hús volt, most töltött hús, a lényeg a húson van) és desszert a nutellás palacsinta.

 

*Sándor Györgyöt mixeltem Monty Pythonnal egy kis Csinibaba beütéssel.

Hasonlók