Kettő és fél

Szóval ma két és fél éves Babszem. Reggel direkt megmértem a bölcsiben, mert áprilishoz azt írták ki, hogy 99 cm, gondoltam akkor majd ide írhatom, hogy van egy méter gyerekem. De még mindig 1 centi híja van. A párom szerint persze ezt behazudhatnám, mert tényleg jól hangzik, én mégse tettem, megvárjuk az igazi 100t. Ja és még 15,9 kg is. Továbbra is jó magasan a kortársak felett van a babaszoba szerint. Ahol megnéztem azt is, mit kéne tudnia. (A babaszobán elég kevés dolgot írnak, ami jó, mert nem stresszeli magát külön az anyuka azon, hogy úristen mi mindennel kéne már tisztában lennie a csemetének)

Kázmér most 2 éves 6 hónapos.
A(z) 30. hónapban lévő kortársai általában a következőket tudják: 

A legtöbb baba

 A babák fele

 Néhány baba
segítséggel fogat mos
kezet mos és megtörli
függőleges vonalat húz
mindig tisztán beszél
egy lábon egyensúlyoz
ugrál
lábujjhegyen jár
fel tud venni egyedül egy pólót
egy színt megnevez
egy barátot megnevez
folytatni tudja a játékot
tervez

 

Már megint ott vagyok, hogy van amiből többet tud (rengeteg színt pl.
és jól tudja őket, tehát ismeri a kéket, zöldet, pirosat, citromsárgát,
rózsaszínt, narancssárgát, lilát, feketét, fehéret), de még nem öltözik
egyedül. Ez utóbbi saját kényelmemet mutatja: gyorsabb felöltöztetni,
mint arra várni, hogy egyedül megcsinálja. Néha megkérem ugyan rá, de
nem érdekli az öltözködés. Mondjuk vetkőzni inkább vetkőzik, a
cipőt-zoknit-nadrágot-kardigánt egész jól tolja.  Az egyensúlyozást még
nem vizsgáltuk, meg a lábujjhegyezést se. A mindig tisztán beszél se az
igazi, mert néha nem értjük mit mond, vagy csak sokára ugrik be.
Viszont eszméletlen nagy a szókincse. Játék folytatását nem értem, de mesét tud folytatni simán:)

Írták még azt is, hogy "Lassacskán kinő a hiszti-korszakból." de ez nálunk komolyan nem jellemző. Néha persze ő is próbálgatja az akaratát, a határait, de inkább csak nyafog és sír, ha valami nem teljesen úgy van, ahogy ő akarja.

Amúgy meg továbbra is szép, okos, kedves, zabálni való. 

Hasonlók

3 Comments

  1. És tegyük hozzá hogy olvas 🙂
    pl.: vidám mesék első két fejezetét hibátlanul felolvassa.

  2. És nagyon jól dolgozik 🙂
    Belép a jelszavával, mese.tv-t néz, youtube-t néz, shaun-t néz, Luxorozik, apa képet kicseréli majd visszaállítja, stb 🙂