Könyves, olvasós

Az elmúlt lassan 6 évben, amióta blogolok volt pár jó ötletem, indítottam néhány úttörő blogot (versblog. olvasónapló pl.) amiknek aztán követői lettek. Vagy éppen másoknak is támadt ugyanaz az ötletük, de dátumra azért én vezettem 🙂 Az újak között pedig valljuk be, van jó pár olyan, ami az enyimnél sikeresebb is lett, mert valamiért jobb. Ilyenkor kicsit elkeseredem, hogy megint visszasüllyedtem a középszerűség homályába. 

Itt van például ez az olvasóblog dolog. Most már sokan csinálják és majdnem mindenki ugyanarról az új könyvről ír, mert főleg azok a közös nevezők, amik most megjelennek. Egymástól kapunk persze ötleteket, mondjuk tudom, hogy kivel hasonló az ízlésem, tehát ha ő jót írt valamiről az biztos nekem is tetszeni fog. Ugyanakkor már lassan nehéz újat mondani egy-egy könyvről, s ha nem te vagy az első, aki felfedezi, akinek ideje van gyorsan elolvasni és véleményt írni róla kicsit már nem is számít amit gondolsz a regényről. Pedig olyan jó volt olvasottnak tűnni, kicsi volt a konkurencia, amiről írtál az nagy valószínűséggel mondott valami újat… de hát ez elmúlt. Telítődik a pálya, bele kell törődni. Könyv meg rengeteg van és én kétségbeesem néha, hogy nincs elég időm mindent elolvasni. Aztán meg még ott van a hiányos műveltségemből adódó fehér foltok, írók, könyvek amik még arra várnak, hogy felfedezzem őket. De még olyanokat is jó lenne újraolvasni, amiket 1x, régen már forgattam, mert teljesen lyukas a fejem és van amire nem emlékszem, csak arra, hogy olvastam, arra, hogy milyen volt, már nem. Nagy félelmem, hogy hülyülök és azért nem jutnak eszembe cselekményszálak vagy szereplők tutira olvasott könyvekből, illetve a másik, hogy talán nem jól olvasok, túl felületes vagyok és ez az oka a sajtfejemnek.

Continue Reading

Felfedeztek

Mint kismama blogot. Igazából kicsit csodálkozom, mert az egy dolog, hogy
pár hónapja
ez az egyike a legfontosabbaknak az életünkben, de olvasgatva más anyuka-kismama blogokat azt hiszem nem igazán illek bele a nagy átlagba. Nem adok sok általános információt, csupán szubjektív történéseket, amik a terhesség alatt megesnek vélem. Nem vagyok egy érzelmileg kitárulkozós fajta, nehezen is menne itt a Babszemet különösebben becézgetni és ingyuli-pingyuli jelzőkkel írogatni róla, meg arról amit én érzek. Ez utóbbit egyébként is marha nehéz megfogalmazni, s itt könnyű giccsbe hajlani. Azt mindenesetre elhatároztam, hogy soha se fogok a gyerekem nevében blogot indítani, ahol első szám első személyben számolok be arról (mint öntudatos 2 hetes csecsemő), hogy anyu hányszor cserélt pelenkát alattam. Persze nem kizárt, hogy lesz egy nem publikus blogja a gyereknek, hogy a család is tudja, mi történik vele, de az még messzi van. Addig is jól viselem a meleget, kicsit dagad a lábam, holnap kiderül mennyire komoly a cukorkérdés, s ha minden jól megy 2 hét múlva kiderül végre, hogy Babszemjanka/ót hogy szólíthatjuk.

Continue Reading

Goldenblog

Kíváncsi vagyok, hogy a többezer nevezett blogból hogyan és milyen kb 100-as listát fognak kiválasztani a szervezők. Igazából szerintem addig, amíg az ember nem tudja, hogy benne van a 100as listában, az ajánlók se biztos, hogy sokat érnek. Mer milyen ciki, ha nem vagy benne a kiválasztottak között, de ott reklámozod magad, hogy szavazz rám…

Continue Reading

Ihlet

Ma reggel nagyon nehezen jön az ihlet, de ahogy elnézem, mások is így vannak vele. Pedig hétfő már elmúlt. Azt ígérték a múlt héten, hogy kedden megszerelik a légkondinkat. Ehhez képest nem sietik el a dolgot, hiszen fél tizenegy van és még egyetlen kéknadrágos se járt felénk. Legalább még nagy meleg nincs, délutánra meg, mire lenne már nem leszek a 4 fal között. Elmegyek végre megnézem azt a kismama turkáldát, amit a hugom ajánlott. Ha ilyen marad az idő egész nyáron, szükségem lesz még pár pólóra mert a két kötényruhámat kevésnek és unalmasnak ítélem.

Continue Reading

Goldenblog 2006

Goldenblog témában
megint
csak támogatom az egészet, mint tavaly. Bár akkor a
végeredmény
, hogy a fődíjas egy fotoblog lett, nem hagyományos, írásos webes megjelenés, kicsit megütött. De például az, hogy nem ajánlottak, az már érdekelt, s
elgondolkoztatott
. Sokkal jobb szurkolni, meg jelöltetni a kedvenceket és kíváncsian várni az eredményt. Esetleg megismerni újabb blogokat, mert lassan a régi gárda, akikkel indultam, akiket olvastam, kikopik. Persze ahogy megszaporodtak most a blogszolgáltatók és a blogok, idén tuti nem 792 blogot fognak jelölni, hanem jóval többet. Sok sikert a zsűrinek a válogatáshoz, hogy ebből leszűrjön 100at ami tényleg figyelemre méltó.

Egyébként meg szerintem van értelme az egésznek. Aki finnyáskodik az álszent. Ha dolgozik, csinál valamit az ember, igenis jól esik neki, hogy elismerik. Akár azzal, hogy beszavazzák a zsűribe. Persze van aki életre-halálra versenynek fogja fel és visszatetszést kelt. Sokféle ember/blogger van. Van aki azt mondja fuj, de azért nézi, fenn van-e a listán. A negatív reklám is reklám, ezt már rég tudjuk, tehát ha kirohanást rendezünk a Goldenblog ellen, akkor is megnézik az olvasóim, hogy mi is az, s netán szavaznak, vagy jelölnek. Miért baj, ha van megmérettetés, ettől még ha az ember szívből és magának csinálja a blogját ugyanúgy örömét leli benne, esetleg plusszt kap, hogy lám, más is szereti. Alapvetően meg ha nem akarunk összehasonlítást másokkal, ne egy nyilvános fórumot használjunk az önkifejezésre.

Continue Reading

Babát várni ó

Biztos a hormonok meg az érzékenység teszi, s tudom nem én váltom ki azokat a bejegyzéseket blogvilágszerte, amikből aztán úgy tűnne, mintha népszerű dolog lenne és csak azért csinálná az ember a teherbeesést, hogy feljebb csússzon valamelyik statgépen. Nálunk ez a folyamat része, most itt tartunk, eljött az idő, hogy családot alapítsunk. Ráadásul szerencsénk is volt. Nevermindernél pedig tök jó nézni, hogy a családosokat lenéző, tőlük szinte frászt kapó szingli révbeért, a gyerek meg csak plussz és érdekes lesz azt is olvasni, ettől mennyire fog megváltozni. Különben is az Independent hasábjain megjelenő Bridget Jones folytatásokban bizony minden szinglik ősanyja is éppen gyereket vár.
Egyébként pedig megfigyelés, hogy mostanában lépten-nyomon jóval több babaváró nőt látok, mint korábban valaha (utcán, boltban, vonaton, blogon stb.). Persze jobban nyitva van a szemem. Még a konferencián is volt egy nő pocakkal. Vonzzuk egymást. Úgyhogy az oktatónknak se kell aggódnia, mert jön tornára is az utánpótlás (az elmúlt 1 hónapban 4en távoztak gyerekszülés okán), tegnap is volt egy újabb kismama, szóval már nem én vagyok a legkoraibb szakaszban tartó

Continue Reading

Blogkritika

Nekem tetszik A Blogok a nagyítóm alatt, mert a legkisebbekről is ír, szubjektíven, persze de akkor is. Emlékszem még bárónőre, aki viszont pont fordítva, a nagyokról kezdett kritikus bejegyzéseket tenni, amivel helyből ki is vívta mindenki ellenszenvét lelepleződött és gyorsan abba is maradt az egész. Remélem Materialgirl nem fogja feladni. Én persze könnyen beszélek, mert a napi 10 olvasóm miatt és mert nem vagyok a freeblogon sose fognak hozzám eljutni a kritikák, de mindig érdekel, ki mit gondol és mer kimondani mások blogjáról, nagy merészen.

Continue Reading