Vannak antikváriumok, ahol horribilis összegeket képesek elkérni mondjuk egy Fable könyvért, ne is említsük a Fantasykat, míg más helyeken szinte alig kell fizetni értük valamit is. Például a minap láttam a Szőnyi antikváriumban (Jászai térnél) az Édes mint a bűnt 200 forintért, míg a Nyugatinál lévő Eiffel antikváriumban 1500 alatt nem lehet Vavyantól könyvet kapni.
Anno mikor nem sikerült megszereznem a Mágia színe első kiadását a baráti körből, ott voltam kénytelen 800 forintot kifizetni érte. Alig két hónappal később a Honterusban (Múzeum krt.) vettem meg 280ért, passzoltam is A-nak, akié elveszett.
Aztán persze tavaly újra kiadták a könyvet.
Szóval elképesztő milyen rablás lett a könyvpiacból is.
De azért persze nem adom fel, és továbbra is veszem őket, merhogy valamivel kell a szellemet is táplálni.