Úgy látszik, a január a lakógyűlések évszaka. Eddig nagy ívben nem érdekelt a dolog, lévén csak albérlő voltam. Néha még a tulajt is elfelejtettem értesíteni, hogy mikor döntenek a tetőről a feje felett, illetve hogy megjavítsák-e azt. Persze hátsó gondolatként biztos ezzel igyekeztem kivédeni azt, hogy még véletlenül engem hatalmaznak fel szavazni.
Otthon egyszerűbb a dolog, apu a közös képviselő, van 6 lakás és beszedi a díjakat, gömbölyű betűivel mindig kint van a lépcsőházban, hogy melyik hónap melyik 2x-én este van otthon, hogy beszedje a pénzt. Dönteni nem nagyon kell, az elmúlt 15 évben, amióta ott laknak a szüleim a következő hatalmas változások történtek: egyéni illetve közös vízóra, kb 3x váltottak szemétszállítót, kukanagyságot és kukatároló helyet, 1x a kaputelefon lett lecserélve valamint kintről a kapun belülre helyezték a postaládákat.
Vidéken nyugis az élet. Szüleim mindig hatalmasakat derültek, hogy az előző helyen az összes feliratot (csukd be az ajtót, vigyázz, omlik a tető stb.) a Számvizsgáló Bizottság szignált.
Na de most!
Ma délután fél hatra nekem, mint tulajdonosnak jelenésem van a lakógyűlésünkön. Igazán nem értem mondjuk, hogy honnan találták ki az időpontot, hisz én például 5ig dolgozom és ha megszakadok se érek haza 40 perc alatt. Még az is lehet, hogy a hóhelyzet miatt el fog maradni a gyűlés. Ám Suematra beszámolóját valamint a hozzászólásokat olvasva elképzelhető, hogy hóhelyzet miatt én nem érek majd oda, illetve megbízom a Marcsit (a nagydumás szomszédot), hogy szavazzon helyettem, cserébe pedig kap majd tüzelnivaló kartondobozt.