De-lovely

Több mint egy éve hallottam először a filmről és azóta kíváncsi voltam, mert Cole Porterről azon túl, hogy imádom a dalait és Cary Grant már egyszer megszemélyesítette filmen, többet nem tudtam. Tegnap sikerült megnéznem, kikölcsönöztem a könyvtárból a DVDt. Nos eléggé vegyes a fogadtatás. A dalok nagyon jók voltak benne, a két főszereplő is igazán hozta a formáját. Csak éppen a történet… annak semmi komolyabb értelme nem volt. Nem jött át belőle Cole Porter igazi lénye az élete története. Nagyon csak arra koncentráltak, hogy bár Linda, a felesége volt aki a karrierjét igazán beindította, egyengette, azért mégiscsak a fiúkat jobban szerette. Nem derült ki számomra, hogy miért nem volt sikeres eleinte aztán hogyan lett mégis az és miért. Bár teltek múltak az évek, hisz a hősök öregedtek (kivéve a baráti házaspár gyerekeit) az egész mintha légüres térben lett volna. Semmi történelmi háttér, semmi dátum. A forgatókönyvírók kicsit jobban is összeszedhették volna magukat, tényleg lehetett volna izgalmasabb az egész történet.
Azért a soundtrack még mindig must have.

Hasonlók