A tudat

Anyuéknál a hátsó szobába a folyosó végén a gyerekszoba. Ott van a kiságy, ahol a mindig aktuális legkisebb unoka alszik. Így amikor ott voltunk, Babszem. Anyuéknál normális rácsos ágy van, meg még egy hordozható is, vésztartaléknak, szóval lehet kényelmesen aludni a gyerekeknek. Babszemnek csak egy prpblémája volt éjszaka, hogy nem tudta én hol alhatok. Ugyanis a hajnali evésnél mindig fenn maradt még egy órát, s nem mehettem ki a szobából. Itthon, mivel nincs ajtó a szobáink közt, ha leteszem és még nem is alszik el hajnalban, nem izgul, tudja, hogy a fal másik oldalán ott vagyok. De Kanizsán nem tudatosult ez benne (legalábbis szerintem), ezért volt, hogy ott kellett vele, mellette maradnom, míg vissza nem tudott aludni, mert ahányszor az ajtó felé közelítettem, ordítani kezdett.

Hasonlók