Ma elmentünk reggel a tanácsadásra, hogy mérjenek minket és megbeszéljem a doktornénivel, hogy feleslegesen parázom a BCG miatt. Attól, hogy nem gennyezett meg gyulladt be 4x nagyobb piros keléssé, még látható a helye és nem kell ismételni az oltást. Egyébként szerencsénk volt, mert nem volt senki előttünk, megékreztünk, kikértük a kartont aztán mehettünk is be a vizsgálóba. Babszem azonban még mindig emlékszik arra, hogy itt oltást szokott kapni. Amíg le nem vetkőztettem nem volt semmi baj. De bőgött a mérlegen és a centin se volt egyszerű kinyújtani (a védőnőm szabin volt, aki most segített a doktornőnek az nem centit vett ám elő, hogy megmérje a csemetét, hanem egy nyitható bőrmércét fektetett a vizsgálóasztalra, én meg arra a gyereket ) pedig gyorsan elkészültünk. Oltást majd legközelebb kap, agyhártya gyulladás ellen, nem kötelezőt de paraanyuka inkább kér ilyet is.
Egyébként Babszem még mindig nem ment össze: 80cm és 10,1 kg.
3 Comments
hát ennél a mi tanácsadásunkon sokkal brutálabb a hosszmérés. Képzelj el egy fa hengert, amit hosszában félbevágnak. Tehát marad egy félcső (mint a disznóknál az etető), amiről a festék pattogzik, tehát nem éppen ideális a bababőrnek. Na ebbe a félhengerbe kell belefektetni a babát. Az én fiam 4 hónaposan 8,5 kg volt – szóval meglehetősen “széles”. 🙂 Mondhatni beleszorul ebbe a csőbe. Közben persze ordít ő is. Úgyhogy örülj a bőrmércének!
Nahát, gratulálok 🙂 (nem a méréshez, a babához:)
köszi. nagyon szépek vagytok. Vagyis Babszem, mert a képeken általában csak ő látszik.