Ma folytatódott az orvoslátogatás, legalábbis ami a páromat illeti, reggel vérvétellel kezdett, aztán hazajött, aludt egyet, majd háziorvos, utána meg meló. Holnap is lesz még pár köre.
Mára én meg azt terveztem, hogy elmegyek a nagy gyerekturkálóba, hogy tavaszi-nyári ruhatárhoz szerezzek Babszemnek pár dolgot. De a Kőbányai út, meg a Pongrác már ránézésre is katasztrófa volt, ott törtem a fejemet a parkoló kapujában, hogy mégis akkor hogy tudom 9 és dél között megjárni a turkálót meg valami plázát is ajándékokért. Inkább választottam hát az Éles sarkot meg bázisnak az Őrsöt és nem bántam meg. Bejutottam a turkálóba, vettem vagy 9 nadrágot Babszemnek (köztük két focis rövidgatyát is), meg pólókat és egy inget is (ez utóbbit kipróbálásra, ha beválik akkor újítok kicsit és beszerzek még párat ezekből a divatos kockás, csíkos könnyű darabokból). Aztán beszereztem a maradék ajándékokat is kisebbik húgom születésnapjára.
Délután pedig anyuval, ajándékokkal, tortával felpakolva kimentünk Délegyházára köszönteni. Akkorra már kissé normalizálódott kifelé a Kőbányai, sőt a Könyves Kálmánon se volt gond. Bezzeg visszafelé! Szerencsére Babszem jó fiú volt, pedig kicsit aggódtam, kettesben még nem jöttünk vissza vidékről, ezért bekészítettem a Best of Halász Juditot (mert azt én is tudom végig énekelni). De semmi probléma nem volt, ez a gyerek meg igazi városi lurkó, legjobban a dugókat élvezi, mert jól lehet nézelődni. Úgyhogy kicsit felbátorodtam azért, hogy 35 km-t kibírunk kettesben is a gyerekkel, lehet távolabbra is autózgatni vele hétköznap is.