Ismét itt a nyár, újból napirendet kell váltanunk. Az elmúlt napokban nyilvánvalóvá vált, hogy Babszem korán kel. Mivel úgyis 11-re vissza kell érni a délelőtti sétából és vele a legkisebb túra is mostanában legalább másfél óra, legkésőbb 9-kor el kell indulnunk. Ami tartható. Így még akár ebédfőzésre is van idő, mert délben korog a gyerekgyomor és utána legkésőbb 3/4 1-ig már le is lehet tenni a manót aludni. A délutáni alvás szerencsére mostanában inkáb 2-2,5 óra, ha nem 3. Délután is csak 4 körül érdemes úgyis kimenni az utcára, a párom meg mostanában 6 körül érkezik, s 7 után érünk haza. Vacsora, fürdés, altatás, ha sikerül Babszem 1/4 9-től alszik. Mivel most már elég jól belerázódtunk abba is, hogy mikor eszik és mit (van tízórai és uzsonna is, bizony, igaz, még mindig minden pép állagban), május 30-án betellő 5. füzetemet, amiben a gyerek napirendjét írtam, nem folytattam egy újabba.