Antinő

Tegnap délelőtt elmentünk az Árkádba, mert ajándékot vettünk Cica szülinapjára, valamint rajzlapot festéshez. Aztán belebotlottunk a Douglas féle szépségnapokba. A párom rábeszélt, hogy jelentkezzek egy ilyen kezelésre, úgyhogy kértem mára időpontot. S ma délelőtt visszamentünk, hogy megdiagnosztizálják a bőrömet, sminkeljenek és beszárítsák a hajamat. 

Azt hiszem én vagyok a szépségipar csődje, amúgy. Semmi rendszeresség nincs abban, amit magammal csinálok: néha tisztítom a bőrömet, néha krémezem, ritkán sminkelek, kozmetikushoz szinte sose járok, fodrászhoz azonban azért mostanában (hogy berövidítettem a frizurámat) 2 havonta igen. Persze ennek ellenére van a szekrényemben mindenféle arckrém, tonik, pakolás, kis táskányi sminkfelszerelés. Mivel többsége ad hoc jelleggű, soha nem passzolnak egymáshoz pl. a rúzsok és a kontúrceruzák színei, beszáradnak a szemspirálok és csúnyán összeállnak az alapozók. Rich Ginger ajakceruzám van 2 is. Majd megkérdem a húgomat, nem kéri-e az egyiket mert egy időben ő ezt használta. Az ember mostanában rákattant a természetes alapanyagú kozmetikumok kipróbálásár. Lassan egy fél éve van himalája sószappanunk, pénteken pedig egy kisebb vagyont vásárolt el a Tulasi boltjában krémekre, tusfürdőkre, kéz és lábápolókra, de egy ideje már az ő mosogatójukat használjuk és mosószódával, mosódióval mosok. Viszont mivel sose vetettem bele magam a kozmetika, pláne a smink rejtelmeibe még soha senki nem mondta, mutatta meg nekem konkrétan, hogy mi az ami jó, használ és mutat is rajtam valahogy, hát nem kellett sokat rábeszélnie a páromnak erre a kis kalandra. 

Diagnosztizálták a bőrömet, kiderült hogy roppant rugalmas még mindig, messze olyan mintha a 20-as éveim elején járnék, ezért aztán ránctalanító krémet nem is érdemes használnom. (Köszi a géneket!) Viszont mérsékelten száraz és zsírhiányos és bizony jó lenne, ha napi szinten krémezném, tonizálnám és hetente pakolásokat csinálnék rajta. Aztán jött a smink, ahol leginkább az döbbentett meg, hogy a procedúra 3/4 részében a csaj a szemhéjammal foglakozott, s a végén úgy nézett ki, mintha semmi se lenne rajta, mégis kiemelte valahogy a tekintetemet. Ehhey képest mondjuk a számmal nem sokat vacakolt, de úgyis azzal kezdte, hogy nagyon szép formája van, szóval eléggé el voltam gyengülve ahhoz, hogy az alulszínezést jóval később vegyem észre. Mivel szerdán frissen festették és vágták a hajamat, valamint reggel még meg is mostam, a fodrász csajtól megkaptam amit vártam: jól beszárította a frizurámat, ahogy én soha. Meg tanácsokat adott, mit lehet használni, hogy ne legyen olyan sprőd.

Szóval alajpában elégedett voltam. Köszi az embernek, aki rábeszélt, aztán meg lefotózott.

Ilyen lett:

 

Continue Reading

Csillogás

A hét elején, amikor elmentünk a cukrászdába fagyizni Babszemmel, a pulton ott volt jó pár szórólap a Glamour napokról. Megnézegettem és úgy döntöttem, nekem kell egy újság, benne a bónokkal és majd jól elmegyek és vásárolok, s ha csak harisnyát is veszek a Calzedoniában, már megéri.

Először is, nem volt könnyű magát az újságot megszerezni. Ugyanis nem volt az újságosoknál. Kedden. Szerdán már lehetett pár helyen Glamourt kapni, de valami extra kiadást, a kuponok mellett + CDvel 600forintért hazaviheted Szulák Andrea és barátai szerelmes dalait. Ennyire azért nem voltam elkeseredett, úgyhogy lemondtam a kuponokról. Erre este, a helyi CBA-ban vásárolva megláttam az újságos pulton az extra nélküli magazint.

Úgyhogy a mai délután ott talált az Árkádban kuponokkal felszerelkezve. Aztán a végén persze csak fehérneműket vettem, bugyit, harisnyát, zoknit combfixet magamnak meg trikót harisnyát Babszemnek. Kuponnal. Meg kupon nélkül melltartókat. Semmi más nem tetszett igazán a felhozatalból… pontosan az a fajta cipő, amit kinéztem magamnak egyik helyen se volt kapható. De legalább a tavaly vett jó kis csizmámhoz megint van mit felhúznom a lábamra.

Continue Reading

Come rain

Ma reggel kipróbálhattam a tavaly ősszel vett és soha nem viselt gumicsizmámat. Nagyon menő, nem ázik a lábam. S bár a párom szerint parasztgyerek és hippi keveréke vagyok a lila virágokkal én úgy éreztem az eső nem árthat nekem.

Sőt a múltkor megtaláltam a melegítő talpbetétemet is, úgyhogy nem csak nyáron, de még ősszel kicsit hidegebb esőben is bevethető a lábbeli.

Continue Reading

Új fejek

Ma elégedett vagyok a hajammal. Nekem ritkán jön össze, hogy a fodrász valami ütőset hozzon össze, ezért aztán maximum a színekkel variálok. Ősszel például nagyon jól bejött a kicsit pirosasabb árnyalat, nyáron meg otthon vágtak egy aranyos frizurát, amitől apu volt teljesen oda, hogy mennyivel fiatalabbnak látszottam vele. Most pedig újra szabad a nyakam. Hátul nyírattam fel, azt a fajta bubifrizurát csináltattam, hogy elöl meg oldalt hosszabb, az arcom alá ér, kicsit előre kunkorodik és a vörös is megint kicsit világosabb. Még a játszótéren is megjegyezte az egyik anyuka, hogy mennyire jól áll így a frizurám.Babszem reakciója is aranyos volt, amikor meglátott a bölcsiben. Elkerekedett a szeme és megsimogatta a hajamat, arcomat. Aztán meg kellett neki ígérni, hogy majd ő is elmehet fodrászhoz, ahol nyisz nyisz majd levágják a haját. Csak még egy kicsit nőnie kell.

S most még azzal is elégedett lehetek, hogy szemüveggel is legalább olyan jó, mint kontaktlencsével (önvédelemből fodrászhoz már lencsében járok, hogy mindig pontosan lássam, amikor megkérdezi, hogy jó-e a hosszúság amit le akar vágni, hogy az mégis mennyi). Mondjuk első mosás után leszek majd rá kíváncsi, mert én ilyen gombára be nem tudom szárítani, de vágás közben egész kezelhetőnek tűnt.

Continue Reading

Elteltek

Véget értek az ünnepek és a környező időszak, amikor is anyuéknál múlattuk az időt, ahol minimum 2 maximum 4 unoka volt jelen. Azért annyira nyugi nem is volt. Anyu például teljesen kimerült Szilveszterre, pedig bulizni mentek apuval és baráti társasággal a Balatonhoz, ahova évek óta járnak, de ő már este 10-kor lefeküdt, hidegrázással. Másnap estére már semmi baja nem volt, egyszerűen csak túlvállalta magát,azért már nem fiatal, az unokákat meg arra szoktatta, hogy csak tőle függjenek, hát persze szédszedték, ő meg mindenkinek meg akart felelni, csak felizgatta és kimerítette ezzel magát. Amint a párom rámutatott, látja ám ő az összefüggéseket, hogy én honnan örököltem a különböző stikkjeimet.

Babszem napirendje estig egész jó volt, de az alvással, elalvással voltak gondok. Későn feküdt le, mondjuk tartotta továbbra is, hogy hajnali kelés után visszaaludt, igaz, hogy köztünk tette mindezt, mi meg lapjával kellett, hogy feküdjünk, mert a kanapé, amin aludtunk annyira nem széles, mint az itthoni franciaágy. Mindenesetre a dumaláda kinyílt, de annyira, hogy még álmában is beszél néha a csemete. De este mindenesetre végigmondogatja a nap legújabb, legfontosabb, esetleg legmulatságosabb szavait.

A leárazásokat helyi keretekben kihasználtuk, vettem egy csizmát, a párom ki lett stafírungozva, valamint végre megkapta a régóta ígért új hajvágóját (Remingtont vettünk most, a Phillips helyett, merthogy az mosható) , amivel teljesen gyorsan rittyentettem neki viselhető frizurát.

 

Continue Reading

Henna magic

Mikulás nekem is hozott ajándékot, kaptam egy henna festést a kezemre. Mint a régi szép időkben.

A design így nézett ki, csak épp nekem nem a tenyeremen, hanem a kézhátamon volt. Sajnos a mosogatás miatt  kicsit már lekopott és nem készült fotó róla. De mivel a művész elérhető, szerintem lesz még máskor is ilyenem:)

 

Continue Reading