A munka hősnője

Ma délelőtt ügyeletet vállaltam. Mivel szervercsere előtt állunk
rengeteg mindenre nem volt ma lehetőség. Bár az ügyfeleket Tikka
bombázta emilekkel, amiben leírta, hogy mire számíthatnak a nap folyamán, de felkészültünk, hogy van aki nem olvas, vagy nem érti meg a helyzetet ezért aztán örültek, hogy én leszek ott, mert úgy gondolták, tudom állni a sarat. Sőt megígérték, hogy segítenek.

Mondjuk nem volt semmi különösebb vész, a legtöbb ember megértette a helyzetet. Kaptam egy tábla svájci csokit is, mert visszatért a nő, akinek szombaton segítettem. Csupán egyszer hívtam fel Tikkát, hogy jöjjön mert valaki keresi a kedvenc projektje miatt. De rám hárította, hogy el tudom én azt magyarázni és most éppen benne van valamiben, s nem jönne le. Persze nem volt nagy vész, de fél órával zárás előtt, meg az ígéretét betartva jól jött volna, ha megjelenik. Amúgy is ez a reggeli ügyelet inkább lett volna az ő dolga, PR oldalról is, mint bárki másé.

Csak kicsit nyavajgok, mert igazából nem volt megerőltető a nap (leszámítva, hogy korán kellett kelnem), s a kollegák fényeztek eleget, hogy elvállaltam, csak éppen kicsit piszkál, hogy a mai ügyeletet két embernek kellett volna ellátnia, akik felelősek a PRért és az összes ügyfélkapcsolatért. S egyikük se vállalta.

Continue Reading

Ismét

Nahát ma megkaptam az admin jogokat a PCmhez. Úgyhogy végre fixre beállíthatom a Firefoxot mint alapböngészőt és nem fog többé az IE felugrálni, s kell órákat várnom hogy megnézhessem a páromtól kapott linkeket.

Continue Reading

Megoldások

Azt hiszem kicsit át fogom rendezni az irodámat és laptopozok. Ugyanis ez a bokadagadás idegesít és legjobb módszer, ha felteszem a lábamat valahányszor leülök. Ez az, ami a
jelenlegi körülmények
között nem lehetséges. Viszont ha elfordulok az asztaltól van még 2 székem is, amivel gazdálkodhatok. Meg egy laptop, amihez az egeret még mindig tudom az asztalomon tartani, csak a gép lesz az ölemben és félóránként úgyis fel szoktam állni mászkálni. Holnap tehát laptopprojekt lesz.

Continue Reading

Születésnap

V. nek, a cseh típusú kollegának a jövő héten lesz a szülinapja, kerek szám, a 40. Ezt csak onnan tudjuk, hogy kedden megjelent több liter jégkrémmel és egy üveg jól behűtött whiskyvel, hogy fogyasszuk egészségére, mert ő hétfőtől szabin lesz, hát előrehozta nekünk az ünneplést. Mivel jelenleg ő az egyetlen férfi kollega (Radar szabin van és a diákmunkaerők nem számítanak), meg cseh is, kitaláltuk, hogy kap tőlünk sok sört. Mindenki hozzon amit tud. Úgyhogy ma reggel a szomszéd éjjel-nappaliban sorra fordultak meg a csajok, hosszasan ácsorogva a behűtött és nem kommersz üvegek előtt, majd 2-3 üveggel távoztak.

Continue Reading

Eső

Ücsörgök ügyeletben, amikor hirtelen jött a zápor. Azonnal kaptam fel a telefont, hogy hívjam a párom, menjen ki a folyosóra és kicsit húzza beljebb a szárítót a korláttól, mert hozzánk csak 5-10 centire szokott becsapni a legtöbb vihar. De ő lemondóan közölte velem, hogy otthon bizony nem volt egy csepp eső se. Pedig itt a belvárosban kétszer is lezúdult együegy adag.

Continue Reading