Szinkronvita

Neverminder tegnapi szedjük össze a jó barátok szinkronhangokat bejegyzése után hatalmas vita kerekedett, sőt gyűrűzik még most is, hogy sznobság, szinkron stb. Részemről már többször írtam a szinkronokról. De most megint van mit mondanom.
Mostanában kevés időt, energiát és pénzt fektetnek a szinkronba, ezért gyakran pocsék. Ez tény. A jóbarátok szinkronja jó, meg van még jó pár ami nagyon ott van/volt. De van ami nem, amikor nem sikerül eltalálni a karaktereket vagy pocsék ember szinkronizál. Ilyen helyzet áll alő egyébként mostanában a legtöbb moziban felirattal de DVDn szinkronnal nyomott film esetében. Ha várható, hogy a moziban pocsék szinkronnal fogják leadni a filmet akkor én is keresem, hátha van eredeti hanggal, vagy inkább megvárom a DVDt mert akkor ott úgy nézem. A Dreamworks rajzfilmjeit például, mert mostanában ott az egészben a legjobb a hangok, nem is a sztori (ld. Cápamese). Mindez egyébként inkább az angol/amerikai filmekre vonatkozik. Minden más nyelvet inkább nézek magyar hanggal. A múltkor azonban hirdették a Magic Roundabout-ot a moziban, rajzfilm, csorgattam már a nyálamat az eredeti hangok miatt, mégis meg fogom nézni a moziban szinkronizálva mert míg az eredetiben a nyúl hangja Bill Nighy volt, magyarul Galambos Péter hangján fog megszólalni és a trailer szerint istenien sikerült azt a totál lazaságot megfognia. Na ilyen pl. a jó szinkron.
Ha viszont nagyon rosszat akartok, nézzetek német szinkronnal filmet. Brrr. Ahogy én tévénézős múltamból, emlékszem náluk ugyanaz a pasi a "némethangja" Tom Cruise-tól David Hasselhoffon át Schwarczeneggerig mindenkinek. Na az a pocsék. S a németek MINDEN filmet szinkronizálnak. Komolyan, egyszer láttam az Ózban szinkronizálták a Szivárvány dalt.

Hasonlók

3 Comments

  1. A Ponyvaregény szinkronnal halál volt, de a South Park magyarul még jobb mint az eredeti!!

  2. egyszer lattam nemet monthy pythont. “wir erwarteten nicht die spanische Inkvizitionen!” nagyon vicces volt.

  3. Nahát pedig én azt hittem nem engedik szinkronizálni magukat. Legalábbis a Galla ezt mondogatta annak idején. S ez jó is volt. De persze a németeknek semmi se szent.