Eljött az idő, hogy újból elgondolkozzak azon, akarok e továbbtanulni. A nyári sikertelen próbálkozás után elhatároztam, ezt a szakot újra megpróbálom, de most okos leszek, nemcsak az államilag finanszírozott, hanem a költségtérítésesre is beadom a jelentkezést, aztán ha felvesznek jól elmegyek GYESre. Ember tervez, OM és a Bologna terv végez. Olyan, hogy filmelmélet és filmtörténet szak már nincs. Mer az ember, már 1 esetleg 2 diplomával is csak azt teheti, hogy elmegy a bölcsész alapképzésre, aztán majd szakosodik. Másoddiplomásoknak az ELTEn vagy 25 ilyen helyet hirdetnek, ide tartozik azonban nemcsak az én kedvencem (s ugye velem együtt még vagy 47en jelentkeztek tavaly csak az általam kispécizett szakra) hanem a többi, pénzt nem lehet ezzel keresni szakr (filozófia, esztétika, etika, vallástudomány, kommunikáció- és médiatudomány, művészettörténet) is. Szóval nézegetem a tájékoztatót és nem tudom mit csináljak. Valamit tanulni kéne. De nincs kedvem irodalomból meg történelemből felvételizgetni. Az elbeszélgetés az még hagyján. Utazni nem akarok, pedig talán vidéki egyetemekre nagyobb az esély bekerülni, vagy spórolok és befizetem magam valami névtelen, de drága helyre… attól meg tartok, hogy annak semmi értelme. Február 19-ig még van időm eldönteni…