Tiszta autó

Szombat délelőtt elmentünk bevásárolni, s a párom nagy lelkesen beszerzett pár autóápolási dolgot is (vödör, sampon, kefe). S mivel délután csodásan sütött a nap, kitalálta, menjünk, próbáljuk ki a kézimosót az Esso-nál, ahol nyáron már jártunk 1x, de akkor amatőr módon semmit se vittünk magunkkal. Mondjuk most se voltunk kevésbé amatőrök, mert a szélben a víz és a hab egyszerűen ráfagyott a kocsira. Míg a párom a kocsit mosta, mi Babszemmel párszor megkerültük a kutat, majd beültünk a McDonaldsba, hogy forró teával várjuk a mosás és hideg víz után az apját. Kicsit aggódtunk, nem fagyott-e be a zár is, de szerencsére a két ajtóból az egyiket legalább ki lehetett nyitni. Jól nézett ki BB, ragyogó bordón, jégcsapokkal a szélén. A látvány nem csak minket nyűgözött le. A piros lámpánál állt mellettünk egy régi Matiz, benne ültek vagy 4-en, háromnak kutya az ölében. Mindegyikük (eb és gazdi egyaránt) jobbra fordulva bámult ki az ablakon és nézte a jeges autónkat. Szerintünk azt találgatták, hogy vajon honnan jöhetünk, melyik kerületből ahol ennyire hideg van, hogy jégcsapok lógnak a kocsin. Felejthetetlen arcukat még órákkal később is röhögve idéztük fel.

Hasonlók