9 dal

Megkaptam Isolde révén a 9 kedvenc szám meme-t és amennyire örültem neki, hogy beszállhatok valamibe épp annyira ijedtem meg, mert rájöttem, hogy zeneileg nem vagyok túl képzett, plussz eléggé kommersz ízlésem van. Ha megnézzük a Cdimet vagy éppen az mp3 gyűjteményemet, túlnyomó részben vannak a soundtrack-ek és a válogatás lemezek.

Aztán mégis egész hamar összeszedtem több mint 9 számot, s végül az alapján szelektáltam, hogy mihez tudok valami sztorit is keríteni. A nagy lelkesedésből meg persze az lett, hogy több mint egy hétig lapult elfeledve a lista egy doksiban.

  1. Sting: Fragile – Szegeden a főiskola alatt végig ugyanabban a panellakásban laktam albérletben, s egy vizsgaidőszak végi reggel kötődik ehhez. Teljesen felszabadultam ébresztőóra nélkül nyitott ablaknál aludtam, s arra keltem, hogy friss levegő áramlik be a szobába, valamint valahol szól ez a szám. Elég hangosan ahhoz, hogy halljam és elandalítson, s tudatára ébredjek, hogy nyár van, vége a vizsgáknak, s már csak pihennem kell.
  2. Bruce Springsteen: Hungry Heart – Számomra a 80-as évek életérzésének egyik nagy filmje, ahonnan a sok angol kedvenc elindult a Peter’s Friends volt (Stephen Fry, Hugh Laurie, Emma Thompson, Kenneth Brannagh, Imelda Stauton), a soundtracken pedig igazi slágerek, amelyek már válogatáskazettán is fent voltak, s imádtam hallgatni vezetés közben a sussexi lankák közt.
  3. Clannad: I will find you – Az Utolsó Mohikán. Ennél többet nem kell mondani 🙂
  4. Leonard Cohen: Everybody knows – A Pump up the volume (Adj rá kakaót!) című filmben ezzel a dallal kezdte a rádióadást Kemény Harry. A videótékából kihozott film stáblistáját végigvártam, hogy megtudjam mi is ez a szám. Aztán évekig kellett várni, mire megszereztem az I’m your man CDt.
  5. Ella Fitzgerald: Cry me a river – Az első napokban Angliában csak ismerkedtem Jane-ék háztartásával és nagy örömmel vetettem rá magamat a CD gyűjteményükre. Itt találkoztam először az ő nevével, hangjával ebben a számban. Elvesztem.
  6. Desiree: I’m Kissing you – A Romeo+Juliet egyik legszebb száma, bár sokáig a Young hearts run free volt az, amit meghallva állandóan felpattantam és táncoltam. Fogalmam sincs, miért.
  7. Jane Horrocks: Get happy – Egy kis egyetemi moziban játszották Georgetown-ban a Little Voice című filmet, amit már rég meg akartam nézni, hisz Jane Horrocks nagy kedvenc volt amióta Bubbles-ként, Edwina kétbalkezes asszisztenseként először megláttam az Absolutely Fabulous-ban. A film után hazafelé végig ezt a dalt dúdolgattuk Norával, a litván csajjal akit rábeszéltem, hogy jöjjön el velem a filmre. Másnap első dolgom volt, hogy megvegyem a film OST-jét.
  8. Metallica: Enter sandman – Eleinte kicsit berzenkedtem, mikor kiderült, hogy a zeneileg hozzám hasonlóan képzetlen párom a Metallicát tartja az egyetlen hallgatható zenekarnak. Ráadásul csak az első 4 lemezüket. Ennek ellenére kapcsolatunk hajnalán megszereztem ezeket és ajándékba kapta, s hagytam, hogy erre programozzon. A fent említett számra ráadásul még tornászni is szokott otthon, nem egyszer értem haza arra, hogy már a folyosón hallottam a dübörgést és tudtam, hogy a párom fekvőtámaszokat nyom.
  9. Ms. Dynamite: Put him out – Az egyik legdurvább belsőcomb gyakorlat alatt ment tornán és elég sokáig tartott, mire le tudtam nézni az mp3 lejátszóról, hogy ki a fene is énekli a dalt. Megvolt, hogy Mrs. Dynamite, de a szám címe nem, viszont néhány sort a refrénből sikerült megfejtenem és a google-lal felfejtettem a dolgot. Azóta rendszeresen hallgatom Ms. Dynamite dalait.

Akiknek pedig továbbküldeném, aztán eldöntik van-e kedvük hozzá: Vagabond, Myreille, Olga, Mrs.Shirley, Kerekerdeux, Teodora, Greta, Pamutlány, Aeonflux

Hasonlók

1 Comment